Haber

AK Parti İstanbul Milletvekili Ayan, Erdoğan’dan Yeşilköy’e takviye istedi

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tip olmasının ardından AK Parti İstanbul milletvekilleri yeniden sahalara indi. AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Nilhan Ayan, çalışmalarını Yeşilköy’de sürdürdü. Sahildeki kafeleri gezen Ayan, esnafın CHP’li Bakırköy Belediyesi ile ilgili şikayetlerini dinledi. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tıbbi cumhurbaşkanlığı seçimleri için vatandaşlardan takviye istedi. Ziyaretlerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ayan, AK Parti’nin kadınlar için hayata geçirdiği hizmetlerden bahsetti.

“Cumhurbaşkanımız için sahada olmak bizim için büyük bir onur”

AK Parti İstanbul Milletvekili Nilhan Ayan, “Bu seferki görevimiz çok daha büyük ve onurlu bir görev. Cumhurbaşkanımız için sahada yolculuk yapıyor olmak bizim için büyük bir onur. Özellikle kadınlar olarak başkanımıza vefa borcumuz var. Sahada kadın haklarına yönelik eleştiriler alıyoruz. Bunun genel bir bilgi eksikliğinden kaynaklandığını görüyoruz. Son 20 yılda kadın ve insan hakları ve sosyal politikalar konusunda neler yaptığımıza baktığımızda herkes elini vicdanına koyduğunda Cumhurbaşkanımızın hakkını teslim ettiğini görüyoruz.söz konusu.

“Sessiz çoğunluğun sesini yükselttiğini görüyorum”

Sosyal medyada çok fazla dezenformasyon olduğunu belirten Ayan, şöyle konuştu: “Bugün Yeşilköy’de birçok kadınla bu konuyu konuştuk. Herkes rahatladı. Sosyal medyada gördükleri insanları karamsarlığa itiyor. Tartışılan konular gerçekle çok çelişkili. Türkiye’de kadın-erkek eşitliğinden veya haklarından bahsedebiliyorsak bu, Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonundan, Türk Ceza Kanunu’na ve medeni hukuka koyduğu kanunlardan kaynaklanmaktadır. Verdiği destektir. Hakkının verilmesi gerekir. Kanıtlarla gösterdiğimizde herkes çok mutlu oluyor. Onun dışında başkanımıza çok güven var. Sessiz çoğunluğa sahiptik. Şimdi sahadaki sessiz çoğunluğun sesini yükselttiğini görüyorum. Daha coşkulu, daha keyifli olduğunu görüyorum. Bu bizi motive ediyor.”söz konusu.

“İğne hep yukarı çıktı”

Sahanın çok keyifli olduğunu söyleyen Ayan, şunları kaydetti: “Neredeyse pazar günü. Sahaya çıktığımız ilk günden beri her gün iğne hep yukarı gitti. Daha da yükselecek. Halkımızın başkanımıza olan güveni ve güveni çok yüksek. Bu bizi mutlu ediyor”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu