Haber

Yardımlar Gazze için can simidi oldu

İSTANBUL (İGFA) – İşgalci İsrail’in masum Filistinlilere karşı gerçekleştirdiği katliam, dünyanın gözü önünde günlerdir devam ediyor. İşgalci İsrail, açık cezaevine dönüştürdüğü Gazze Şeridi’nin elektrik ve suyunu keserken, aynı zamanda bölgeye insani yardım girişini de engelliyor ve ağır ambargo uyguluyor. Cansuyu Derneği tüm bu olumsuzluklara rağmen Gazze’deki partner kuruluşları aracılığıyla yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

HER GÜN YÜZLERCE GAZZELİYE SICAK YEMEK DAĞITILIYOR

Cansuyu, işgalci İsrail’in hava bombardımanlarına maruz kaldığı Gazze’de faaliyetlerini ortak kuruluşlar aracılığıyla sürdürüyor. Gazze Şeridi’ndeki hastanelere, okullara, mülteci kamplarına ve camilere sığınarak hayatta kalmaya çalışan binlerce Gazzeliye yardım eden Cansuyu Derneği, masum Filistinlilerin ihtiyaç duyduğu birçok alanda yardım sağlıyor. Gıda yardımı başta olmak üzere faaliyetlerini artırmaya çalışan Cansuyu Derneği, Gazze’nin farklı yerlerindeki yüzlerce Filistinliye bölgenin en çok ihtiyaç duyduğu içme suyu ve sıcak yemeği ulaştırıyor.

İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’nde elektrik ve suyu kesmesinin ardından zor günler geçiren Filistinliler, ilaç, akaryakıt, içme suyu ve gıda gibi acil insani yardımlara ihtiyaç duyuyor. Cansuyu Derneği, “Filistinli Kardeşlerimize Yardımlarımızı Yoğunlaştırdık” başlığıyla bölgeye gönderilen acil insani yardım malzemelerinin artırıldığını belirtirken, vatandaşları Türkiye genelinde yardım toplamaya da davet ediyor. Dernek, gıda kolisi, sıcak yemek ve içme suyu dağıtımına devam edilmesi ve yardımların farklı başlıklar altında sürdürülmesi konusunda vatandaşlarımızdan destek bekliyor. Dernek, bombardımanlara ve sahadaki tüm olumsuzluklara rağmen masum Filistinlileri yalnız bırakmıyor.

haberdemirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu