Haber

Araklı İdman Yurdu Spor Kulübü, Anadolu Yıldızlar Ligi 7′ Rugby U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 2. oldu.

gençlik ve SporTrabzon’u temsilen Araklı Antrenman Yurdu Spor Kulübü, Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi 7 Rugby U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası’na katılarak değerli bir başarıya imza attı ve Türkiye ikincisi oldu.

22 ilden 31 kadro ve 403 sporcunun katıldığı turnuvanın finalinde son iki yılın şampiyonu Ankara temsilcisi Pursaklar Belediyespor’a mağlup olan Antrenman Yurdu’nun takımı, 2018’e kadar gösterdiği başarı ile büyük beğeni topladı. açılalı 8 ay oldu. Ayrıca Milli Takım kampında da yer alan Araklı Antrenman Yurdu sporcusu Emircan Alemdar turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.

İlçelerindeki genç nüfusun spora olan ilgisinden ilham alarak yola çıktıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Kadir Çebi, “Ragbi branşında Türkiye beşincisi olduktan sonra ilk sezonumuz olmasına rağmen ragbi branşımızda ilk sezonumuz” dedi. Birkaç ay önce yapılan bu sıralamada U18 Rugby Milli Takımına gönderdiğimiz 2 sporcumuz basketbol ve futbol branşlarımızda yerel derecelerimiz gerçekten de ilçemizin bugün işlenmeye uygun sportif potansiyele sahip olduğunun bir göstergesidir. geçmişte kaldı. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu